۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۰ آذر
FA
دانشگاه اصفهان
دیدار حاج محمود نصر آزادانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز با دکتر هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان
حاج محمود نصر آزادانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز، ضمن حضور و بازدید از پروژه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) و مصاحبه با صدا و سیمای مرکز اصفهان، با دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان دیدار و گفتگو نمود.


حاج محمود نصر آزادانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز، ضمن حضور و بازدید از پروژه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) و مصاحبه با صدا و سیمای مرکز اصفهان، با دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان دیدار و گفتگو نمود.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews  دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان در دیدار با حاج محمود نصر آزادانی ضمن تلاوت آیه ای از قرآن کریم و بیان کلامی از حضرت امیرالمومنین(ع) اظهار داشت: از سرمایه انسانی که همانا عمر است باید کمال استفاده را نمود. وی در ادامه افزود: هرآن چه که رنگ خدایی پیدا کند می ماند و مابقی همه فانی است.

دکتر هرسیج در ادامه تصریح نمود: روزی که انسان ها می میرند و پا به دنیای دیگری می گذارند، میزان سنجش افراد فقط عمل صالح آن ها است. بیشترین حسرت مال کسانی است که از اموال خود را در راه خدا به دیگران انفاق نمی کنند و به عذاب علیم دچار می شوند.

دکتر هرسیج همچنین افزود: امروز افتخار بزرگی برای دانشگاه فراهم شده که میزبان فردی باشیم که به اموال خود رنگ خدایی داده است . بدون تردید هر نتیجه ای که در این دانشگاه حاصل شود ، ایشان در آن عمل خیر، شریک هستند.

سرپرست دانشگاه در ادامه خواستار استفاده از وجود حاج محمود در بحث های فرهنگی در ناحیه نوآوری دانشگاه و همچنین از ایشان در مراسم تکریم و معارفه  رییس دانشگاه که با حضور وزیر علوم  برگزار می شود به نحو شایسته تقدیر شود.

شایان ذکر است حجت الاسلام و المسلمین مستاجران مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تقدیر و تشکر از این خیر نیک اندیش اظهار داشت: فضای کالبدی دانشگاه بسیار حائز اهمیت است چرا که باید آدم هایی تربیت شوند که انسان ساز باشند. وی از دکتر حاج اسماعیلی که موجبات آشنایی این خیر محترم با دانشگاه اصفهان را فراهم آوردند نیز تشکر و قدردانی نمود.

دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز در این دیدار اظهار داشت:   سلسله رایزنی های انجام شده با حاج محمود نصر اصفهانی، بازدیدهای میدانی با حضور تیم مدیریتی دانشکده، بنیاد حامیان دانشگاه و حوزه معاونت اداری و مالی با حضور این خیّر بزرگوار درطول یک سال گذشته منجر به امضای تفاهم نامه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) با مساحتی بالغ بر 10 هزار مترمربع شد که نشان از عشق و محبت بی دریغ حاج آقا نصر اصفهانی به ذات پاک اهل بیت(ع) است. وی تصریح نمود: از خداوند متعال توفیق امر خیر را برای همه آرزومندم. الحمداله حاج آقا نصر این توفیق را داشته اند. از خداوند می خواهم توفیق شاگردی بزرگانی که دلشان بزرگ است مانند حاج آقا نصر را به ما عطا فرماید.

دکتر سید محسن قائم فرد مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه اظهار داشت: کار خیری ماندگار است که خدا پسندانه باشد ، به لطف خدا قلم تقدیر چنین مقدر کرده که حاج آقا محمود نصر به دانشگاه اصفهان تشریف بیاورند و با گشاده رویی بپذیرند که کاری برای اهل بیت(ع) انجام دهند.

دکتر بیدهندی رییس دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) نیز نصریح نمود:  ابتدا ایشان تصوری از نیاز های دانشگاه نداشتند و زمانی که ضمن بازدید از دانشکده ، تدریس قرآن و معارف اهل بیت (ع) را ملاحظه نمودند و تعداد دانشجویان، اساتید و ساختمان دانشکده را دیدند اشکشان جاری شد و یقین پیدا کردند که دانشکده ای در خور و شان اهل بیت(ع) باید ساخته شود. وی در ادامه افزود: حاج آقا نصر استاد اخلاق هستند و قابل احترام و به لحاظ ایمانی رشد همه جانبه ای داشته اند. حاج آقا، همه موفقیت های خود را خواست خداوند می دانند و این نشان از اندیشه پاک ایشان است که نه تنها قابل تقدیر، بلکه بسیار آموختنی است.

  حاج محمود نصر اصفهانی نیز در این مراسم اظهار داشت : خداوند را شاکرم که بر سر من منت نهاده تا بتوانم گامی در راستای ساخت و توسعه دانشکده ای که به نام شریف اهل بیت(ع) مزین شده است بردارم.

گفتنی است، دانشگاه اصفهان همواره قدردان اقدام خیرخواهانه این خیرگرانقدر در عرصه پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه خواهد بود و حافظه دانشگاهیان دانشگاه اصفهان این اقدام خیرخواهانه را به خاطر خواهند سپرد .

هزینه ساخت دانشکده الهیات و معارف اهل بیت(ع) دانشگاه اصفهان بالغ بر 500 میلیارد ریال برآورد و توسط حاج محمود نصر اصفهانی خیر نیک اندیش دانشگاه ساز، تعهد و تامین شد و هم اکنون این پروژه در حال ساخت است.

مسئولان دانشگاه اصفهان امیدوارند با احداث این دانشکده اقدامات لازم برای توسعه رشته‌های زیرمجموعه الهیات و افزایش پذیرش دانشجو در این گروه‌های آموزشی صورت گیرد.

 

 

تاریخ:
1400/08/24
تعداد بازدید:
1003
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal