۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۰ آذر
FA
دانشگاه اصفهان
آموزش‌های دانشگاهی نباید تنها به آموزه‌های تخصصی هر رشته بسنده کند
رییس دانشگاه اصفهان در دومین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال با محوریت برنامه درسی در آموزش عالی و اشتغال¬ پذیری که به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد اظهار داشت: آموزش‌های دانشگاهی نباید تنها به آموزه‌های تخصصی هر رشته بسنده کند و باید دانشگاه را به آموزه‌های اشتغال پذیری مجهز کنیم.

رییس دانشگاه اصفهان در دومین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال با محوریت برنامه درسی در آموزش عالی و اشتغال­ پذیری که به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد اظهار داشت: آموزش‌های دانشگاهی نباید تنها به آموزه‌های تخصصی هر رشته بسنده کند و باید دانشگاه را به آموزه‌های اشتغال پذیری مجهز کنیم.

به گزارش وب سایت خبریuinews  دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان در دومین همایش ملی برنامه درسی و اشتغال که به صورت بر خط در دانشگاه اصفهان برگزار شد، ضمن بیان اهمیت اشتغال پذیری در جامعه اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مهم برای ارتقای جایگاه هر دانشگاه، پرداختن به موضوع اشتغال پذیری است.

دکتر طالبی  بابیان اینکه اشتغال پذیری به معنای مجموعه‌ای از مهارت‌های آموزشی و آموزه‌های مهارتی با درک و فهم فرد مرتبط است، تصریح کرد: این شاخص مشخصه فرد در توانایی و یافتن شغل و موفقیت در شغل خواهد بود. یک دانش‌آموخته با شاخص اشتغال پذیری بالا نه‌تنها برای خود سودمند است، بلکه به عنوان نیروی کار برای اقتصاد جامعه نیز مفید خواهد بود.

وی همچنین نقش دانشگاه در اشتغال پذیری دانش‌آموختگان از زوایای مختلف را قابل‌بررسی دانست و تصریح نمود:  آموزش‌های دانشگاهی نباید تنها به آموزه‌های تخصصی هر رشته بسنده کند و باید دانشگاه را به آموزه‌های اشتغال پذیری مجهز کنیم و علاوه بر دروس تخصصی هر رشته باید درس‌های دیگری که زمینه‌های اشتغال پذیری را در افراد  بالا می‌برد به دانشجویان ارائه نماییم.

رئیس دانشگاه اصفهان افزود:  اشتغال پذیری به معنای بالا بردن قدرت خلاقیت و رهبری در جامعه است و لازم است در کنار دروس تخصصی رشته‌های مختلف ارائه و دانشجو بتواند مسائل را سازمان‌دهی و ایده پردازی کند.

دکتر طالبی یکی از ابزارهای در دست دانشگاه برای تحقق این موضوع را تبیین برنامه‌های درسی دانست و گفت: در این همایش مجموعه‌ای از اندیشمندان این حوزه گرد هم آمدند تا به مدیران دانشگاه بگویند چگونه باسیاست گذاری در برنامه‌های درسی، مهارت‌های اشتغال پذیری را به دانشجویان آموزش دهند. این درس گروهی اولین گام در مجهز کردن دانشگاه به اشتغال پذیری دانشجویان است.

دکتر طالبی یکی از مباحث این همایش را  آموزش به مدیران دانست و  یادآور شد: به عنوان یک مدیر دانشگاهی آمادگی خود را برای شرکت در کلاس‌هایی که مجهز به اشتغال پذیری باشد اعلام می‌کنم.

 

تاریخ:
1400/08/18
تعداد بازدید:
585
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal